Pohnání současnost

Současnost...

Obec Pohnání se nachází 12 km SV od Tábora, v nadmořské výšce 627m, v jasných dnech lze spatřit Šumavu a dokonce i Alpy. Katastrální výměra obce je 359ha. V současné době žije trvale v obci  80obyvatel a je zde 5 domků, které slouží k rekreačním účelům. Průměrný věk obyvatel je 42 let.

Dříve spadalo k obci vždy několik okolních vesnic, které se však rozhodli osamostatnit a proto došlo v roce 1992 k rozdělení. V době společného hospodaření byl také vybudován svépomocí obecní vodovod, který po rozšíření a tím zvýšení kapacity zajišťuje pitnou vodu pro všechny občany obce Pohnání a pro obec Pohnánec.


V budově bývalé školy jsou vybudovány čtyři byty.

školaSoučasnost...


Část budovy bývalé prodejny smíšeného zboží slouží jako klubovna hasičů a  ve zbylé části je obecní úřad.
nová obec


V kulturním domě se v průběhu roku koná mnoho kulturních akcí, není zapomínáno ani na děti. Dodržují se zvyky velikonočních koled, pálení čarodějnic, stavění Máje, hasičských soutěží…..

kulturní dům


Základní dopravní spojení je zajištěno s obcí Ratibořské Hory, Chýnovem a Táborem.
Na území obce leží přírodní park Polánka, přes který procházejí tři značené turistické stezky a od roku 2009 nově běžkařské trasy. Obcí prochází cyklostezka 1172 Tučapy–Choustník–Radenín–Chýnov–Pohnání–Ml.Vožice o délce 36km.


Během několika poslední let se v obci podařilo opravit čekárnu, opravit prodejnu,vybudovat pietní parčík ze starého hřbitova.
hřbitov


opravit hřbitovní zeď
kostel


vybudovat sociální zařízení v budově obecního úřadu, vystavět podezdívku s plotem u kulturního domu
kostel


 opravit štítovou zeď kolny u fary

zídka


vybudovat dopravní značení v obci, vybudovat dětské hřiště

hřiště


rekonstruovat kulturní dům, osvítit kostel, opravit obecní garáž

garáž


nová střecha na budově obecního úřadu

střecha


opravit dětský bazén

bazén